Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

joi, 24 noiembrie 2011

"Ziua porţilor deschise"

Astăzi, 23 nov. 2011, şcoala noastră a fost deschisă tuturor preşcolarilor şi părinţilor acestora care au dorit să ne viziteze. Activitatea "Ziua porţilor deschise", parte a proiectului de voluntariat "Speranţa", a servit şi în acest an comunităţii locale, cetăţenilor din cartier care au obţinut informaţii utile despre înscrierea preşcolarilor la şcoală şi mai ales au putut vedea cum se desfăşoară procesul instructiv-educativ. Activitatea a fost susţinută de cadre didactice voluntare dedicate, care îşi aduc contribuţia la acest proiect: director, prof. Mîrza Leşan Praschiva, prof. Orghici Crăciun Simona, logoped Popovici Raluca, prof. Manole Maricica, prof. Bantaş Veronica, instit. Popa Violeta, ing. Chiorescu Adrian şi psih. Bârlădeanu Corina, coordonatorul proiectului.


Foto de Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu