Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 14 decembrie 2011

"Bucuriile iernii"

Astăzi, 14.12.2011, Cabinetul de Educaţie Integrată al Şcolii „Elena Cuza” Iaşi prin doamnele profesoare Simona Orghici-Crăciun (profesor de sprijin) şi Raluca Popovici (profesor logoped), a desfăşurat o activitate de parteneriat împreună cu doamna învăţătoare Maria Blagoci şi elevii clasei a II-a C.
Activitatea de parteneriat a avut drept scop sensibilizarea elevilor cu CES incluşi în programul de integrare şcolară şi cultivarea spiritului de echipă la întreg colectivul. Aceştia, împreună cu colegii lor au confecţionat ornamente de iarnă, au cântat colinde, au recitat poezii şi au vizionat filmuleţe ilustrând specificul sărbătorilor de iarnă.
Activitatea s-a desfăşurat în Sala Multimedia a şcolii unde suportul tehnic a fost asigurat prin bunăvoinţa domnului profesor Adrian Chiorescu.
Felicităm pe toţi cei implicaţi în activitate şi în special colectivul clasei pentru lucrările deosebite realizate.

Echipa Cabinetului de Educaţie Integrată vă urează „Sărbători fericite!”

Prof. de sprijin Simona Orghici-Crăciun
Prof. logoped Raluca PopoviciFoto de Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu