Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 20 decembrie 2011

"Feerie de Crăciun"

Elevii Şcolii „Elena Cuza” din Iaşi au urcat, luni, 19 decembrie 2011, începând cu ora 15:00, pe scena Ateneului Tătăraşi, într-o feerie de iarnă, oferită în dar dascălilor, părinţilor, colegilor şi tuturor celor dornici să primească în suflet miracolul Crăciunului şi Anului Nou.
Micii artiştii, unii, începători, alţii, deja consacraţi prin participările la diverse concursuri şi festivaluri, au prezentat un colaj de datini şi obiceiuri specifice anotimpului şi zonei folclorice a judeţului Iaşi. Alături de ei au participat, ca invitaţi, formaţia „Brâuşorul” a Şcolii Borşa-Vlădeni şi un grup de dans modern al Şcolii de Dans Bel Art.
Sponsori generoşi (Select Grup şi Carrefour ERA), ca mesageri ai lui Moş Crăciun, au oferit daruri participanţilor.

Prof. Violeta popa

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu