Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 20 decembrie 2011

Podoabe de brad - atelier de lucru

Marti, 20 decembrie 2011, in cadrul proiectului SNAC Speranta, coordonat de psih. scolar Corina Barladeanu, a avut loc activitatea ”Podoabe de brad - atelier de lucru”. Activitatea s-a desfasurat la Grup Scolar Vasile Pavelcu Iasi, ocazie cu care elevii dn grupul scolii noastre au socializat cu copiii cu deficienta de auz. Aceasta activitate a fost realizata si cu sprjinul cadrelor didactice voluntare: inv. Olguta Bazdaga, inv. Georgeta Bucovina, prof. Cecilia Velnic, inv. Feodora Cretu, prof. logoped Raluca Popovici, prof. itinerant Simona Orghici Craciun, cu sprijinul elevilor voluntari si inimosi, dar si cu sprijinul unor parinti. In urma acestui atelier de lucru, la scoala Elena Cuza Iasi s-a organizat o expozitie cu materialele realizate. 

prof. Corina Barladeanu


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu