marți, 31 ianuarie 2012

"Creştem sănătos!"

Marti, 31 ianuarie 2012 a avut loc in cadrul proiectului SNAC Speranta activitatea de parteneriat cu cabinetul medical al scolii "Crestem sanatos!".
Aceasta actiune s-a derulat sub forma unui concurs la clasele a III-a, la care elevii s-au dovedit foarte receptivi. Au fost acordate diplome celor care au demonstrat ca stapanesc foarte bine regulile de igiena si prim ajutor si, la final, elevii au vizionat un material ppt. interactiv despre ingrijirea orala.
Aceasta activitate s-a realizat cu efortul sustinut al doamnelor invatatoare Geta Bungianu, Luminita Murariu, Eufrosina Catea si psih.scolar Corina Barladeanu, voluntari in acest proiect.

Corina-Roxana Barladeanu
Psiholog scolar