Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 25 ianuarie 2012

Informare Salubris

Miercuri, 25 ianuarie 2012, la ora 12, elevii scolii noastre au avut ca invitat in cadrul proiectului S.O.S. Sesul Bahluiului pe doamna Gabriela Nastrusnicu de la Biroul Managerial de Protectie a Mediului. Scopul principal al activitatii a fost acela de a instrui elevii si cadrele didactice cu privire la masurile pe care orice cetatean civilizat le poate lua pentru a evita poluarea mediului. Inteligenta, sinceritatea si interesul de care elevii au dat dovada au transformat aceasta activitate dintr-o instruire, intr-o adevarata de dezbatere asupra unor probleme reale pe care fiecare cetatean le confrunta zi de zi, in incercarea lui de a proteja natura.
Ca in orice dezbatere, o mare parte din problemele ridicate au primit cate o solutionare, urmand ca cele nesolutionate inca sa fie analizate si poate chiar rezolvate in urmatoarele activitati din cadrul proiectului S.O.S. Sesul Bahluiului.

Prof. Inv. Gherca Emanuela

Foto de Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu