Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 18 ianuarie 2012

Vizită la McDonald’s

Miercuri, 18 ianuarie, în noul an 2012, noi, clasa a IV-a A a Şcolii ,,Elena Cuza”,  însoţiţi de doamna învăţătoare Violeta Popa, am răspuns provocării lansate de Restaurantul McDonald’s, care a dorit să ne vadă puterea de a crea lucruri extraordinare cu îndemânare şi imaginaţie. Am avut parte de materialele necesare, pe care gazdele ni le-au oferit cu drag. Angajaţii McDonald’s ne-au propus să realizăm o coroniţă a prieteniei, formată din mâinile noastre (decupate din carton), colorate şi aranjate în stil propriu, conţinând înăuntru numele fiecăruia.  Bineînţeles că nu am rezistat tentaţiei de a înveseli mai mult atmosfera cu bancuri şi poveşti interesante!
Ne-au însoţit câteva mămici, interesate de activităţile noastre. Am plecat de acolo cu amintiri pe care nu le vom uita şi cu mici suveniruri. Iar coroniţa decorează acum clasa noastră. Ea semnifică prietenia şi dragostea dintre noi, elevii de la IV A.
A fost minunat! Mulţumim, McDonald’s!

Andreea Nane şi Teodora Ipate
Clasa a IV-a A

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu