Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

joi, 16 februarie 2012

Acţiune umanitară pentru locuitorii judeţelor afectate de ninsori

Impresionaţi de situaţia grea cu care se confruntă locuitorii din zonele puternic afectate de ninsori şi viscol, elevii, părinţii, dascălii, întregul personal al Şcolii „Elena Cuza” din Iaşi au organizat, în zilele de 15 şi 16 februarie 2012, o acţiune de colectare de produse alimentare neperisabile. A fost strânsă o cantitate importantă de ulei, orez, zahăr, făină de grâu, mălai, paste făinoase, conserve şi biscuiţi. Produsele au fost preluate de reprezentanţii Brigăzii a 15-a Mecanizată „Podu Înalt”, care acţionează în zonă pentru salvarea celor aflaţi în suferinţă.
Această acţiune de voluntariat face parte din Proiectul S.N.A.C. „Speranţa”.
Mulţumim din suflet tuturor celor din şcoală care au participat la acţiune, precum şi Comandamentului Brigăzii a 15-a, Comenduirii Garnizoanei, care au răspuns prompt solicitării de a asigura transportul şi distribuirea produselor.

Prof. Violeta Popa

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu