Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 29 februarie 2012

„Festivalul Mărţişorului”

„Festivalul Mărţişorului” de pe Strada Lăpuşneanu este un eveniment cultural la care a participat şi şcoala noastră. Membrii echipei Proiectului Multilateral „Femina” şi organizatorii evenimentului, respectiv Asociaţia Meşterilor Populari din Moldova s-au întâlnit în locaţia anterior precizată şi au realizat un atelier de dezbatere aplicată. Grupul de elevi ai şcolii, îndrumaţi şi însoţiţi de profesorii Doina Steva (coordonator de proiect), Paraschiva Mîrza-Leşan (directorul şcolii), Cecilia Velnic, Adrian Chiorescu şi Fulvia Horobeţ, au asistat la demonstraţii de artă meşteşugărească realizate de femei meşteri populari. De asemenea, s-a făcut schimb de mărţişoare şi de felicitări pentru tradiţionala sărbătoare.

Prof. Fulvia Horobeţ


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu