Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 7 martie 2012

Daruri de martie


Ziua Femeii a fost sărbătorită la Şcoala Elena Cuza Iaşi printr-o activitate de tip atelier de lucru, „Daruri de martie”, în cadrul proiectului SNAC/educativ „Speranţa”, coordonat de psih. şcolar Corina Bârlădeanu. Activitatea s-a derulat în parteneriat cu elevii Grupului Şcolar Vasile Pavelcu Iaşi şi cu elevi de la Şcoala Specială Constantin Păunescu Iaşi care şi-au dovedit abilităţile practice în realizarea felicitărilor pentru doamne şi domnişoare. Elevii celor trei şcoli au interacţionat nu doar în cadrul atelierului de lucru, ci şi după activitate, gazdele invitând oaspeţii la un dulce binemeritat. O parte dintre produsele realizate au fost expuse în holul cancelariei Şcolii Elena Cuza Iaşi, iar o altă parte au fost oferite cadrelor didactice ale şcolii. 
Ca mai toate activităţile din proiectul „Speranţa” şi aceasta s-a realizat cu sprijinul direcţiunii celor trei unităţi implicate, dar mai ales prin dăruirea cadrelor didactice voluntare, dispuse întotdeauna să ofere încredere, înţelegere, iubire, efort şi mai ales timp în plus pentru a scoate tot ce-i mai frumos din mâinile elevilor.

prof. Corina-Roxana Bârlădeanu

Foto de Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu