Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 6 martie 2012

"Prietenie în lumina credinţei"

În perioada 5-6 martie 2012, parteneriatul educaţional dintre Şcoala „Elena Cuza" Iaşi şi Gimnaziul „Alexandru Ceuşianu" Reghin s-a întărit prin desfăşurarea unor activităţi foarte apreciate de gazdele reghinene. Într-o atmosferă de sărbătoare, profesoarele Daniela Friciu şi Fulvia Horobeţ au realizat prezentări multimedia ale proiectului interjudeţean „Prietenie în lumina credinţei". Proiectul este un auxiliar foarte util şi eficient pentru proiectele platformă „ Micul Apostol" (coordonat de prof. Daniela Friciu/pr. Ilie Damian) şi „ Îngeri în primăvară" (coordonat de prof. Fulvia Horobeţ, Adrian Chiorescu/pr. Mihai Ciocan). Asistenţa a fost formată din colegi profesori ai şcolii reghinene, preoţi, multe oficialităţi ale municipiului. Invitatul special, preotul profesor doctor Constantin Necula, de la Facultatea de Teologie din Sibiu, a încântat distinsa audienţă cu cuvintele sale pline de har şi rostite cu toată dragostea în Hristos.

Evenimentul a fost mediatizat de Cotidianul Naţional "Lumina" şi de Radio Trinitas.


prof. Fulvia Horobeţ

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu