Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 4 aprilie 2012

„Aşteptăm Paştele împreună!”

Profitând de Săptămâna Altfel, un grup de elevi din şcoala noastră a participat la activitatea „Aşteptăm Paştele împreună!”, care s-a desfăşurat la Şcoala Specială Constantin Păunescu din Iaşi. Activitea face parte din proiectul SNAC-educativ Speranţa, coordonat de prof. psih. Corina Bârlădeanu.
Partenerii la această activitate ne-au fost elevi de la Grup Şcolar Vasile Pavelcu Iaşi şi, evident, şcoala gazdă, Şcoala Specială C. Păunescu Iaşi.
Elevii au lucrat în grupuri mixte, fiind grupaţi în ateliere de pictură, îndemânare manuală pe diferite tehnici. Această activitate nu se putea organiza fără aportul cadrelor didactice voluntare din cele trei unităţi şcolare care s-au implicat în acest demers. Din şcoala nastră au participat înv. Blagoci Maria, prof. Raluca Hreniuc, prof. Cecilia Velnic, prof. Raluca Popovici, prof. Simona Orghici Crăciun, înv. Olguţa Bâzdâgă, înv. Eugenia Câşlariu şi prof. Corina Bârlădeanu. 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu