Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 2 aprilie 2012

"Colegi de nota 10"

În "Săptămâna altfel", la Radio ZC, postul de radio al şcolii noaste, a avut loc o ediţie specială a emisiunii "Colegi de nota 10", având ca invitaţi un grup de elevi de la Şcoala Specială "C. Păunescu" conduşi de prof. Vasilica Botezatu, Marcela Fărâmă, Graţiela Creţu.
Emisiunea s-a desfăşurat sub formă de interviuri, în care copiii invitaţi au povestit din activitatea lor de zi cu zi, despre pasiunile şi talentele lor, iar gazdele au prezentat activităţi din şcoala noastră.
Difuzarea emisunii la postul de radio are ca scop şi promovarea imaginii celor două şcoli partenere în comunitate.

Coordonatori Radio ZC,
prof. Adrian Chiorescu
prof. Fulvia Horobeţ

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu