Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

duminică, 8 aprilie 2012

Colinde de Florii

În Sfânta Duminică a Floriilor, grupul vocal "Heruvimii", format din copii ai clasei a IV-a A - îndrumaţi de profesorii Violeta şi Mihai Popa, de la Şcoala "Elena Cuza" Iaşi - au prezentat un emoţionant program muzical-literar în Biserica "Sfânta Treime" Iaşi. Pr. paroh Mihai Ciocan şi pr. Mihail Ungureanu, întreaga comunitate parohială, au primit cu totală deschidere şi bucurie duhovnicească acest frumos eveniment din biserica lor atât de dragă. Prezenţele luminoase ale copiilor şi vocile lor gingaşe au fost florile cele mai frumoase aşternute cu toată dragostea în faţa Mântuitorului, în această zi de creştinească sărbătoare. Mulţi dintre credincioşi au primit astăzi cu dorită vrednicie Sfânta Împărtăşanie şi şi-au exprimat prin aprecieri verbale bucuria datorată programului delicat oferit de copilaşi pe care au primit-o ca pe un dar divin. Activitatea este inclusă în proiectul platformă de voluntariat şi de colaborare cu Biserica, proiect intitulat "Îngeri în primăvară", coordonat de profesorii Fulvia Horobeţ, Adrian Chiorescu şi de pr. Mihai Ciocan.

prof. Fulvia Horobeţ


Foto de Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu