Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 2 aprilie 2012

Vizită la licee

Luni, 2 aprilie 2012, in cadrul Caravanei OSP organizată de CJRAE Iaşi cu prilejul Săptămânii altfel, elevii de clasa a VIIIa ai Scolii Elena Cuza Iaşi şi Şcolii Ion Creangă Iaşi au vizitat trei licee de interes pentru ei: Grup Şcolar Constantin Brâncuşi Iaşi, Grup Şcolar Dumitru Mangeron Iaşi şi Colegiul de Artă Octav Băncilă Iaşi. Fiecare dintre aceste instituţii şi-au deschis portile pentru elevii noştri, pentru ca ei să fie informaţi atunci când îşi vor decide viitorul.

Elevii au fost însoţiţi de psiholog şcolar Corina Bârlădeanu care se ocupă de orientarea în carieră şi prof. Ncoleta Creţu.
 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu