marți, 3 aprilie 2012

Ziua Verde

Astăzi, 3 aprilie 2012, elevii Şcolii Elena Cuza Iaşi, împreună cu întreg corpul profesoral au participat la ecologizarea cartierului Canta-Păcurari în cadrul acţiunii Ziua Verde.
Această acţiune se înscrie într-un proiect mai amplu, Speranţa, care doreşte prin activităţile sale să dezvolte la elevi simţul civic, să-l transforme într-un bun cetăţean care să se poată integra uşor în societate.
Activitatea Ziua Verde a fost realizată în parteneriat cu S.C. Salubris S.A., care a distribuit saci de gunoi şi mănuşi, iar la final au trimis reprezentanţi să ridice deşeurile.

Coordonator proiect,
Psih. şcolar Corin Bârlădeanu