Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 30 mai 2012

Activitate Comisiei Diriginţilor

Miercuri, 30 mai 2012 in cadrul Comisiei Dirigintilor a avut loc activitatea demonstrativa Cafeneaua OSP, organizata de prof.consilier scolar Corina Barladeanu impreuna cu doamna diriginta a clasei, prof. Eugenia Usurelu. Activitatea a fost una interactiva, uzitandu-se de metode variate de lucru cu elevul (dezbatere, prezentari ppt, metoda cafenelei). Timp de doua ore, elevi si cadre didactice au dezbatut probleme de un real interes pentru clasa a VIII a, iar activitatea s-a desfasurat intr-un climat relaxant, propice exprimarii libere a opiniilor.

prof. Corina-Roxana Barladeanu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu