Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 3 aprilie 2012

Viaţa şi activitatea Elisabetei Bostan

Astăzi, 3 aprilie 2012, elevii din Proiectul Internaţional Comenius FEMINA, coordonat de doamna profesor Steva Doina, au prezentat în limbile română, franceză şi engleză, biografia şi activitatea cunoscutei regizoare de filme pentru copii, Elisabeta Bostan. 
În cadrul activităţii interactive, elevii au prezentat şi o scenetă din ,,Amintiri din copilărie”, film cu acelaşi nume regizat de celebra scenaristă, îndrumaţi de prof. Murariu Luminiţa şi Velnic Cecilia. 
Evaluarea activităţii a cuprins şi realizarea de către elevi a unui ,,ciorchine” cu principalele filme ale regizoarei, activitatea fiind inclusă şi în Programul ,,Şcoala Altfel”. 
 
Prof. Cecilia Velnic
 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu