Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

vineri, 18 mai 2012

Ziua fructelor și legumelor

Astăzi am desfășurat activitatea dedicată fructelor și legumelor. Elevii și-au propus să arate ce au învățat din acest proiect. Fiecare clasă participantă a realizat lucrări prin care să exprime cât mai bine mesajul ce doresc să-l împărtășească și celorlalți colegi.
Lucrările au fost afișate pe holul școlii. Am așezat printre lucrări și coli albe pe care le-am oferit și celor care nu au participat la proiect să ne împărtășească părerea lor în legătură cu consumul de fructe și legume. Aceștia au primit cu bucurie sugestia noastră .

Cu prietenie,
Echipa de proiect

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu