Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 17 septembrie 2012

"Început bun"

Activităţile proiectului "Îngeri în primăvară" au continuat, în noul an şcolar, cu slujba de binecuvântare oficiată de preoţii parohi Mihai Ciocan şi Ioan Damian ai celor două biserici cu care şcoala noastră este parteneră.
Coordonatorii proiectului, prof. Fulvia Horobeţ şi Adrian Chiorescu, au adăugat parteneriatului tradiţional cu Biserica "Sf. Treime" Iaşi un nou parteneriat cu Biserica "Sf. Arhangheli Mihail şi Gavriil", nou înfiinţată în cartierul nostru. 
Slujba de anul acesta este cu atât mai bine-venită cu cât ne aflăm în primul an şcolar în care învăţământului primar i s-a adăugat clasa pregătitoare.

prof. Fulvia Horobeţ
 
(Foto de Adrian Chiorescu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu