Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 26 septembrie 2012

Ziua internaţională a limbilor europene

În cadrul proiectului "Femina" a fost marcata Ziua internaţională a Limbilor europene - 26 septembrie 2012 printr-o serie de poezii şi treceri în revistă a domeniilor personalităţilor feminine studiate. Elevii au citit în limbile română, engleză, franceză, italiană, spaniolă şi germană, poeme, şi tot elevii au citit profesiile personalităţilor feminine. Au participat elevi din clasele a VI-a A, a VII-a A, a VIII-a A şi a VIII-a B, sub îndrumarea profesorilor: Steva Doina Eugenia, Bogdan Violeta, Budean Carmen Ariela.


(Foto de Adrian Chiorescu) 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu