Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 31 octombrie 2012

Împreună de zilele Iaşului

În data de 30 octombrie 2012 a avut loc în cadrul proiectului Speranţa activitatea Împreună de zilele Iaşului. Această activitate s-a bucurat, ca în fiecare an, de participarea unui număr de 40 de elevi din mai multe unităţi şcolare din Iaşi: Şcoala Elena Cuza Iaşi - gazda evenimentului, Şcoala Specială C. Păunescu Iaşi, Şcoala Normală V. Lupu Iaşi, Liceul Tehnologic D. Mangeron Iaşi. Elevii au prezentat produse ale activităţii lor şi au marcat Zilele Iaşului sărbătorindu-şi cu această ocazie oraşul. Această activitate a fost prima din acest an din calendarul proiectului Speranţa, coordonat de prof. psihopedagog Corina Bârlădeanu.
Mulţumiri cadrelor didactice voluntare si elevilor voluntari din şcolile partenere, care au contribuit la buna desfăşurare a evenimentului.

Prof. Corina Bârlădeanu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu