Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 21 noiembrie 2012

"Dăruieşte pentru a schimba un Destin!"

În cadrul Campaniei lansate de fundaţia parteneră "Star of Hope", elevi ai şcolii noastre, de la clasele I-a B, a II-a A, a III-a B şi a VIII-a A, au fost alături de copiii cu dizabilităţi şi prin expoziţia cu vânzare organizată în şcoala noastră. Obiectele de decor, care au fost expuse, au fost realizate de elevii şcolii în colaborare cu cei de la fundaţie. Miercuri, 21 noiembrie 2012, toate obiectele au fost vândute, iar suma obţinută va fi donată fundaţiei care sprijină copiii cu dizabilităţi.
Campania "Dăruieşte pentru a schimba un Destin!" se desfăşoară în cadrul proiectului judeţean "Îngeri în primăvară".

Coordonatori de proiect,
prof. Fulvia Horobeţ
prof. Adrian Chiorescu

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu