Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 20 noiembrie 2012

Ziua Internationala a Drepturilor Copilului

Cu ocazia Saptamanii Educatiei Permanente, in scoala noastra au avut avut loc mai multe evenimente.
Unul dintre ele este dezbaterea drepturilor copilului si valorilor democratiei, activitate care s-a desfasurat la doua clase, respectiv a III a A si la a III a B, pe 20 noiembrie cu prilejul Zilei Internationale ale Drepturilor Copilului.
Profesorul consilier scolar Barladeanu Corina a fost invitat de catre doamnele invatatoare ale celor doua colective, dna Caslariu Eugenia si dna Bucovina Georgeta sa vorbeasca elevilor despre Drepturile Copilului.
Elevii au impresionat placut prin dinamism, interes si idei, iar la finalul fiecarei activitati toti participantii s-au aratat dornici sa se mai intalneasca pentru astfel de dezbateri.

consilier scolar Barladeanu Corina


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu