Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

joi, 29 noiembrie 2012

Ziua Porţilor Deschise la Fundaţia "Star of Hope" Iaşi

Joi, 29 noiembrie 2012, voluntari ai clubului "Special Kids" din şcoala noastră şi membri ai proiectului "Îngeri în primăvară", coordonat de prof. Fulvia Horobeţ, Adrian Chiorescu şi psiholog Alina Ciobănaşu, au participat la o conferinţă de susţinere a drepturilor copiilor cu dizabilităţi fizice. Conferinţa s-a desfăşurat la sediul din Iaşi al Fundaţiei "Star of Hope", prilej cu care au fost lansate şi "Zilele Porţilor Deschise". Specialişti, voluntari ai fundaţiei şi invitaţi doresc să sensibilizeze comunitatea cu privire la tot ceea ce înseamnă confraţii noştri cu dizabilităţi fizice.

prof. Fulvia Horobeţ

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu