Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 11 decembrie 2012

Atelier de lucru "Podoabe de brad"

Marţi, 11 decembrie 2012, o parte dintre elevii şcolii noastre din sistemul de integrare, împreună cu cadrele didactice din cabinetele de asistenţă psihopedagogică au desfăşurat o activitate de tip workshop la Liceul Tehnologic Special „V. Pavelcu ” Iaşi. Activitatea se înscrie în proiectul de voluntariat „Speranţa”, coordonat de prof. cons. şcolar Bârlădeanu Corina.

Parteneriatul şcolii noastre cu Liceul Tehnologic Special „V. Pavelcu ” Iaşi este de peste patru ani, timp în care elevii s-au cunoscut mai bine, colaborează, reuşesc să depăşească barierele de comunicare şi au realizat lucrări valoroase prin calitatea execuţiei. Multumiri elevilor clasei a IIa B de la Şcoala Ion Creangă, care s-au implicat prin dăruirea de dulciuri şi fructe pentru a beneficia de o activitate cât mai reuşită şi mulţumiri tuturor cadrelor didactice voluntare!

prof. cons. şcolar Bârlădeanu Corina.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu