marți, 4 decembrie 2012

"Marşul Solidarităţii"

Luni, 3 decembrie 2012, în cadrul proiectului "Îngeri în primăvară", şcoala noastră a fost alături de partenerul său Fundaţia Umanitară "Star of Hope" la "Marşul Solidarităţii".
Elevii clasei a VIII-a A, membri ai proiectului "Îngeri în primăvară" s-au alăturat şi au susţinut copiii cu dizabilităţi de la diferite ONG-uri din regiunea Moldova.
Marşul s-a desfăşurat pe traseul Piaţa Unirii - Bulevardul Ştefan cel Mare şi Sfânt - Centrul comercial Palas. Acolo ne-am alăturat altor elevi mobilizaţi de fundaţia "Alături de voi" pentru a forma "Funda Umană" de susţinere a persoanelor cu HIV/SIDA.