Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

duminică, 16 decembrie 2012

"Spre Bethleem noi colindăm cu bucurie"

Sâmbătă, 15 decembrie 2012 în Biserica "Sf. Treime" Iaşi şi duminică, 16 decembrie 2012 în Biserica "Sf. Arhangheli Mihail şi Gavriil" Iaşi, îngerii din primăvara credinţei au adus colindul lor cel frumos şi bun în sufletele membrilor comunităţii.
Copiii şcolii, membri ai proiectului judeţean, coordonat de prof. Fulvia şi Adrian Chiorescu, au interpretat o scenetă despre Naşterea Domnului. Activitatea a fost sprijinită şi de prof. de limba română Georgiana Antoci.
Evenimentul a fost mediatizat şi de cotidianul naţional Lumina.


(Foto de Adrian Chiorescu şi Constantin Ciofu)


(Video de Constantin Ciofu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu