Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

vineri, 15 martie 2013

ARTA DE A FI BUN

Este o artă mai frumoasă decât toate, o artă care le alimentează pe celelalte, şi anume ARTA DE A FI BUN. E o încântare să fii angajat în acest domeniu al vieţii şi să reuşeşti să-ţi înregistrezi proiectele, sub această egidă.
Proiectul de voluntariat "Îngeri în primăvară" întăreşte, prin toate activităţile pe care le desfăşoară, educaţia pentru frumos, pentru nonagresivitate, dezvoltată, atât în cadrul orelor de religie, cât şi în cele de dirigenţie/consiliere. Copiii de toate vârstele, prin metode interactive, jocuri de rol, se implică în exemplificarea gesturilor colegiale, atât de importante în relaţiile interumane. În nenumărate situaţii de viaţă, ei aplică ceea ce demonstrează că ştiu să facă, adică să fie buni.

prof. Fulvia Horobeţ

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu