Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 4 martie 2013

Turnee de Rugby-Tag


Echipa reprezentativa a scolii noastre a participat in datele de 23.II.2013 si 2.III.2013 la doua turnee de rugby-tag.

Pe data de 23.II.2013 a participat la turneul de rugby-tag din calendarul O.N.S.S.,unde echipa condusa de prof. Clapon Claudiu, a obtinut locul 3 la etapa judeteana.

In ziua de sambata 2.III.2013, aceeasi echipa a participat la un turneu organizat de Primaria Comunei Ipotesti, judetul Suceava, in parteneriat cu Federatia Romana de Rugby, Ministerul Tineretului si Sportului si ISJ suceava. La acesta competitieechipa noastra a castigat toate meciurile jucate, in final fiind premiata si cu distinctia de "cea mai tehnica echipa".

Elevii ce au participat la cele doua competitii sub indrumarea prof. Clapon Claudiu au fost: Croitoru Marian, Ichim Madalin, Lupascu Alexandru, Calarasu Cezar, Iacob Alexandru, Morosanu Andrei, Pasnicu Denis, Antohe Ionut, Belenche Ionut, Lefter Marius, Chirica Vlad.

Profesorul Clapon si intreaga echipa multumesc din toata inima dl. Ichim Dinu, cel care a facut posibila si mai usoara deplasarea de la scoala pina la locurile de desfasurare a competitiilor

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu