vineri, 5 aprilie 2013

”Cu primăvara ne jucăm”

Ce saptamana minunata! Noi, elevii clasei I B am avut parte de momente deosebite in aceasta perioada. Am plantat copacei pe care ii vom ingriji si vom creste impreuna. La initiativa doamnei Horobet Fulvia ne-am gandit si la copiii mai putin norocosi si am participat la activitatea de voluntariat organizata de dumneaei. Ne-am jucat impreuna cu domnul profesor Clapon Claudiu. Ne-am amuzat teribil cand am vizionat filmul ,,O poveste incalcita". O surpriza frumoasa ne-a facut doamna invatatoare cand ne-a dus la Carrefour Era unde am devenit pentru doua ore mici pizzeri. Ne-am facut singuri pizza. Am mancat-o cu mare satisfactie chiar daca urme de faina si aluat se mai ascundeau pe hainute si nasucuri. Un moment deosebit a fost programul artistic pe care l-am prezentat impreuna cu clasa I A parintilor si domnilor profesori. In turul orasului Iasi am vizitat Gradina Botanica, Bojdeuca Ion Creanga si Muzeul de stiinte ale naturii. Micul nostru proiect ,,Cu primavara ne jucam" si-a atins obiectivele. Plecam in vacanta bucurosi si asteptam cu nerabdare anul viitor cu speranta ca vom avea parte de activitati cel putin la fel de interesante.
Elevii clasei I B