Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 3 aprilie 2013

”Daruri de lumină”

Activitate caritabilă aflată la a zecea ediție, în cadrul proiectului județean și inclus SNAC ”Îngeri în primăvară”, s-a bucurat și anul acesta de un mare succes și implicare din partea multor elevi de nivel primar ai școlii noastre, dar și din partea profesorilor. Darurile au fost aduse în Biserica ”Sfânta Treime” Iași, iar părintele paroh Mihai Ciocan, partener al proiectului, a binecuvântat și miruit pe binefăcători. Cei care s-au implicat și merită apreciați sunt elevii și profesorii de la clasele: I A (Violeta Popa), I B (Diac Carmen), a II-a A (Olguța Bâzdâgă), a II-a B (Feodora Crețu), a II-a C (Nicoleta Slabu), a III-a A (Eugenia Câșlariu), a III-a B (Georgeta Bucovină), a III-a C (Maria Blagoci), a IV-a C (Eufrosina Câtea). 
Părintele Ciocan a fost, ca întotdeauna, o gazdă plăcută și a rostit cuvânt de învățătură, exprimându-și recunoștința față de frumusețea gestului miluitorilor. 
Coordonatorii activității sunt profesorii Fulvia Horobeț și Adrian Chiorescu. 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu