Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

vineri, 5 aprilie 2013

"Împreună descoperim să devenim mai buni!"

În perioada 1-5 aprilie 2013 în cadrul Programului "Să ştii mai multe să fii mai bun", elevii claselor a III-a C şi a III-a D de la Şcoala "Elena Cuza" Iaşi au desfăşurat mai multe activităţi integrate, având drept scop dezvoltarea orizontului de cunoaştere al elevilor.
Sub îndrumarea profesorilor (Blagoci M., Scîntee V., Ivanof. I., Grosu A.) şi a colaboratorilor (prof. Orghici-Crăciun S., prof. Chiorescu A., prof. Popovici R., as. Doncean L., activităţile cu diverse strategii didactice de lucru au implicat cu interes elevii, determinându-i să descopere informaţii necesare adaptării la cerinţele societăţii în care trăiesc.

prof. Maria Blagoci
prof. Scîntee Violeta

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu