Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 3 aprilie 2013

”Îngerii se bucură de Învierea Domnului”

Miercuri, 3 aprilie 2013, în cadrul proiectului SNAC ”Îngeri în primăvară”, s-a desfășurat o foarte frumoasă activitate cu copiii de la Grădinița cu Program Prelungit nr. 14 Iași. Profesoarele Otilia Cărămidaru, Simona Bosie și Fulvia Horobeț au colaborat pentru desfășurarea acesteia. 
Copiii, asemenea îngerilor, au primit cu multă deschidere învățăturile despre Învierea Domnului, au interpretat și ascultat cântecele și au colorat fișe cu elemente simbolice ale sărbătorii. Lucrul în echipa didactică a fost un element care i-a încântat pe copii. Activitățile se subscriu foarte bine săptămânii ”Să știi mai multe, să fii mai bun!”.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu