Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 1 aprilie 2013

Vizită la Institutul Cultural Francez din Iaşi

In ziua de 1 aprilie 2013, la Institutul Francez din Iaşi, care este şi partener în cadrul Proiectului Multilateral „Cetăţenie şi egalitate: Participarea femeii la societatea europeană după 1900” s-au prezentat în limba franceză biografii ale personalităţilor feminine din literatura, ştiinţa şi arta românească, din ”Ghidul Metodologic” – unul din produsele finale realizate de Scoala „ Elena Cuza” Iaşi sub coordonarea profesoarei Doina – Eugenia Steva.
Elevii şi-au însuşit şi alte modalităţi de documentare prin mijloace informatice, în mediateca Institutului Francez şi au beneficiat de exemplificări, oportunităţi de învăţare a limbii franceze şi prin intermediul filmelor vizionate de elevi pe parcursul proiectului.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu