vineri, 24 mai 2013

„Împreună la muzeu!”

Proiectul SNAC educativ „Speranţa” a avut prevăzut pentru luna iunie 2013 activitatea „Împreună la muzeu!”. Activitatea cultural-educativă „Împreună la muzeu!” s-a dorit a fi una de tipul „out door”, acesta fiind şi obiectivul principal şi, bineînţeles, aprofundarea de noi cunoştinţe. Locaţia la care ne-am oprit în acest an, împreună cu elevi ai şcolii noastre a fost Muzeul Universităţii „Al. I. Cuza” Iaşi.

Elevii au fost încântaţi de cele văzute şi şi-au exprimat dorinţa de a vizita şi alte muzee. Ei au fost însoţiţi de prof. Moraru Daniela şi prof. consilier şcolar Bârlădeanu Corina, coordonatorul proiectului.