Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 15 mai 2013

„Sărbătorim Paştele împreună!”

In cadrul proiectului SNAC educativ „Speranţa”, a avut loc la Şcoala Gimnazială Specială „C. Păunescu” Iaşi pe 15 mai 2013, activitatea „Sărbătorim Paştele împreună!”. Pe lângă şcoala care ne-a fost gazdă, la aceasta activitate ne-au fost parteneri Colegiul Tehnic Special „V. Pavelcu” Iaşi.

Elevii au lucrat în echipe mixte decoraţiuni dedicate Sărbărorii Pascale, pe care le-au expus apoi în holul şcolii gazdă.

Şcoala noastră, organizatoarea acestei acţiuni, a fost reprezentată de elevi din programul de sprijin însoţiţi de prof. Gabriela Fechet, Simona Orghici, Raluca Popovici şi Corina Bârlădeanu, coordonatorul proiectului.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu