Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 16 septembrie 2013

"Binecuvântarea noului început"

Parteneriatul dintre şcoala noastră şi Biserică, concretizat prin proiectul SNAC „Îngeri în primăvară”, a înscris în programul activităţilor sale Slujba de binecuvântare şi de sfinţire a unui nou început de an şcolar, care a avut loc luni, 16 septembrie 2013.
Organizatori ai activităţii au fost: pr. Mihai Ciocan (paroh al Bisericii „Sf. Treime” Iaşi), prof. Paraschiva Mîrza-Leşan (director al şcolii), profesorii Fulvia Horobeţ şi Adrian Chiorescu (coordonatori ai proiectului), cât şi întregul colectiv didactic şi nedidactic al şcolii.

(Foto de Adrian Chiorescu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu