sâmbătă, 28 septembrie 2013

“CARAVANA ISTEȚILOR – Știu, mă informez, deci sunt cel mai bun!”

În ziua de 28 septembrie 2013, elevi ai școlii noastre, din clasele a III-a C și a IV-a B, însoțiți de prof. înv. primar Slabu Nicoleta, au participat la activitățile din cadrul proiectului educațional desfășurat la Carrefour ERA PARK Iași “CARAVANA ISTEȚILOR – Știu, mă informez, deci sunt cel mai bun!”.

Copiii au participat la concursuri pe tematică rutieră, ecologică și sportivă. De asemenea, au urmărit evoluțiile colegilor talentați ce activează în cadrul Palatului Copiilor Iași. Aceștia au pregătit momente artistice de dans, interpretare vocală și instrumentală.

La eveniment a fost prezentă și doamna prof. Alla Apopei,
Inspector pentru proiecte educaționale din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Iași, care a înmânat premii câștigătorilor.

Partenerii acestui eveniment au fost: MINISTERUL EDUCAȚIEI NAȚIONALE, IGPR – DIRECȚIA RUTIERĂ, IGPR – INSTITUTUL PENTRU CERCETARE ȘI PREVENIRE A CRIMINALITĂȚII.

Prof. Înv. Primar Nicoleta Slabu