Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

vineri, 11 octombrie 2013

De ziua ta, dragul meu Iaşi

Pe 11 octombrie 2013, s-a desfăşurat activitatea De ziua ta, dragul meu Iaşi, la biblioteca şcolii, în intervalul orar 12-13 şi a avut loc ca scop principal, responsabilizarea elevilor faţă de oraşul în care trăiesc prin cunoaşterea istoriei locale.
La activitate, au participat elevii clasei a VI-a A, coordonaţi de către cadrele didactice, Antoci Georgiana-Livia şi Colotilă Anca sub forma unei şezători.
Elevii au evidenţiat datele istorice, geografice, culturale specifice oraşului Iaşi, iar în final, au realizat un poster al oraşului ce ilustrează clădirile importante, personalităţile marcante legate de Iaşi, texte literare ce evocă localitatea noastră.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu