Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

joi, 17 octombrie 2013

Expoxziţia "Repere culturale ale Iaşului"

Sub genericul "Repere culturale ale Iaşului", elevii claselor a IV-a A şi a IV-a Bau realizat un "periplu" prin câteva monumente ale oraşului nostru. Au aflat lucruri interesante despre Palatul Culturii, Teatrul Naţional, Mitropolia Moldovei şi Bucovinei, Biserica "Trei Ierarhi", Palatul Roznovanu, Bojdeuca din Ţicău, Casa Memorială "Otilia Cazimir", Casa Memorială "George Topârceanu" etc. Apoi au creionat câteva aspecte din urbea natală, adunate în expoziţia cu acelaşi nume.

Înv. Eugenia Câşlariu
Înv. Georgeta Bucovină


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu