Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

marți, 1 octombrie 2013

Expoziţia de Artă Fotografică „Iezerul de foc”

Pe 1 octombrie 2013, la Casa de Cultură „Mihai Ursachi” Iaşi, Sala Diotima, a avut loc Expoziţia de Artă Fotografică „Iezerul de foc”. Participarea la expoziţie a avut ca scop principal, responsabilizarea şi dezvoltarea elevilor faţă de artă, cultură, frumos.
La activitate, au participat elevi din clasele a VI-a A şi a VII-a A coordonaţi de către cadrele didactice, Antoci Georgiana-Livia şi Colotilă Anca, dar şi cadrele didactice prof. Budean Carmen Ariela, Mihai Ana Maria, Velnic Cecilia, Popa Violeta, Diac Carmen, secretar Onofraş Maria şi s-a desfăşurat la Casa de Cultură Mihai Ursachi Iaşi în Sala Diotima.
Domnul Dan Mititelu organizatorul expoziţiei a explicat câte puţin din arta fotografică, apoi a prezentat cele 30 de lucrări fotografice care surprindeau aspecte din viaţă.
Elevii au fost plăcut surprinşi, iar în final, au vizitat expoziţia.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu