joi, 10 octombrie 2013

Împreună de zilele Iaşului

În data de 10 octombrie 2013 a avut loc în cadrul proiectului Speranţa activitatea – concurs Împreună de zilele Iaşului. Această activitate s-a bucurat, ca în fiecare an, de participarea unui număr de 50 de elevi din Şcoala Gimnaziala Elena Cuza Iaşi, provenind de la clasele V-VIII.

Elevii au raspuns la intrebarile din concurs, propuse de organizatorul activitatii, prof. psih. Corina Barladeanu si au urmarit materiale interesante despre Iasi, marcand astfel Zilele Iaşului.

Această activitate a fost prima din acest an din calendarul proiectului Speranţa, coordonat de prof. psihopedagog Corina Bârlădeanu.

Mulţumiri cadrelor didactice voluntare, care au contribuit la buna desfăşurare a evenimentului: prof. Maricica Manole si prof. Antoci Georgiana.