Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

luni, 14 octombrie 2013

Orașul Iași – capitala sufletului meu

În cadrul manifestărilor dedicate orașului natal, elevii claselor a III-a C și a IV-a C, coordonați de prof. Slabu Nicoleta și prof. Bungianu Geta, au desfășurat activitatea Orașul Iași – capitala sufletului meu în parteneriat cu Biblioteca Județeană “Gh. Asachi”, filiala „Garabet Ibrăileanu” din cartierul Păcurari. Am poposit în noua locație aflată în Şos. Păcurari nr. 8, bl. 558, tr. II. Aici am realizat o călătorie în imagini prin locurile pline de istorie și de frumusețe ale Iașului. Cu multă delicatețe doamnele bibliotecare ne-au dezvăluit povești ale clădirilor și ale personalităților ce le-au trecut pragul.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu