miercuri, 23 octombrie 2013

Zaharia Stancu

Pe 22 octombrie 2013 s-a desfăşurat activitatea destinată scriitorului român Zaharia Stancu, în cadrul Proiectului educativ, Clubul de lectură „Copiii Cărţilor”.
Activitatea s-a desfăşurat în incinta bibliotecii şcolii şi a fost moderată de către cadrele didactice, Antoci Georgiana-Livia şi Colotilă Anca.
Elevele, Hriţcu Alexandra-Maria şi Lupu Valentina-Ionela, din clasa a VII-a B, prezintă date biografice şi despre activitatea literară a scriitorului În finalul activităţii, elevii din clasele gimnaziale participanţi, au oferit un feed-back pozitiv.
Cadrele didactice coordonatoare ale proiectului au felicitat elevele implicate direct pentru modalitatea interactivă în care au prezentat materialul realizat.
În final, s-a anunţat data şi tema următoarei întâlniri, 29 octombrie 2013, viaţa şi activitatea literară a scriitorului, Oscar Wilde.