Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

miercuri, 20 noiembrie 2013

20 Noiembrie 2013 - Ziua Internaţională a Drepturilor Copilului


În data de 20 Noiembrie 2013 - Ziua Internaţională a Drepturilor Copilului, au fost organizate activităţi susţinute de către elevi şi cadre didactice prin care au demonstrat cunoştinţe privind Drepturile şi responsabilităţile cât şi Siguranţa pe Internet. Participarea la aceasta activitate a fost prin metoda <Open Space> aplicată de elevi de la clasa aVII-a B, sub coordonarea doamnei Profesor Maricica MANOLE , alături de profesor Anca COLOTILĂ şi invitatul special Ioana NISTOR de la Salvaţi Copiii Iaşi.

La conferinţă au participat 86 elevi şi 9 cadre didactice, activitate cuprinsă în cadrul programului FESTIVALUL NAŢIONAL AL ŞANSELOR TALE .

Activitatea a fost apreciată de către doamna profesor Mîrza Leşan Paraschiva directorul şcolii iar metoda a fost recomandată şi pentru alte tematicii.

Scris de Profesor Maricica MANOLE
Consilier educativ


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu