Acest site este doar blog-ul de activităţi al Şcolii Gimnaziale "Elena Cuza" Iaşi.
Pentru site-ul complet, cu toate informaţiile despre şcoală vă rugăm să accesaţi www.scoalaecuza.ro

duminică, 3 noiembrie 2013

”Săptămâna legumelor şi fructelor donate” - ediţia 2013

În săptămâna 28 octombrie 2013-1 noiembrie 2013, s-a desfășurat în Școala Gimnazială "Elena Cuza" Iaşi, activitatea de voluntariat comunitar ”Legume și fructe donate”, activitate cu tradiție în cadrul proiectului SNAC ”Îngeri în primăvară”. Partenerii școlii noastre, respectiv bisericile ”Sfânta Treime” (pr. paroh Miahi Ciocan) și ”Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” (pr. paroh Ioan Damian) au fost aceleași gazde încântătoare care au mobilizat și persoane din comunitate care au apreciat roadele acestei conlucrări. Așa după cum am fost obișnuiți, și la activitatea de anul acesta școlar și-au adus contribuția un număr mare de elevi, familii ale acestora și profesori ai școlii. Astfel, au participat elevi de la clasele: a II-a A, a II-a B, a II-a C, a III-a A, a III-a C, a IV-a A, a IV-a B, a VI-a A, a VIII-a B, însoțiți de profesorii lor: Violeta Popa, Carmen Diac, Maria Moruzi, Olguța Bâzdâgă, Nicoleta Slabu, Eugenia Câșlariu, Georgeta Bucovină, Georgiana Antoci și Ilie Apostol.
Beneficiari au fost familii defavorizate din cartierele Canta şi Păcurari, un grup de copii ai şcolii noastre şi un grup de copii de la Şcoala Horleşti.
Coordonatori ai proiectului sunt profesorii Fulvia Horobeț, Adrian Chiorescu și director prof. Paraschiva Mîrza-Leșan.


(Foto de Adrian Chiorescu)

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu