luni, 4 noiembrie 2013

Oscar Wilde

Pe 4 noiembrie 2013 s-a desfăşurat activitatea destinată scriitorului de origine irlandeză Oscar Wilde, în cadrul Proiectului educativ, Clubul de lectură „Copiii Cărţilor”.
Activitatea s-a desfăşurat în incinta bibliotecii şcolii şi a fost moderată de către cadrele didactice, Antoci Georgiana-Livia şi Colotilă Anca.
Eleva Nane Andreea-Iuliana din clasa a VI-a A, prezintă date biografice şi despre activitatea literară a scriitorului În finalul activităţii, elevii din clasele gimnaziale participanţi, au oferit un feed-back pozitiv.
Cadrele didactice coordonatoare ale proiectului au felicitat eleva implicată direct pentru modalitatea interactivă în care au prezentat materialul realizat.
La sfârşitul întâlnirii se anunţă tema pentru întâlnirea următoare şi elevii participanţi.