sâmbătă, 2 noiembrie 2013

Proiectul ”Natura, lecție despre frumos”

În ziua de 2 noiembrie 2013, elevii claselor a III-a C și a IV-a C au vizitat expoziția de toamnă organizată în incinta Grădinii Botanice ”Anastasie Fătu” Iași. Activitatea face parte din Proiectul ”Natura, lecție despre frumos” pe care îl vor desfășura cele două clase partenere, pe parcursul acestui an școlar.

Copiii s-au bucurat de bogăția de culori a florilor, de aerul curat al toamnei și de plimbarea sub privirea blândă a soarelui.

“Mi-a plăcut că veverița nu s-a speriat când ne-a văzut și a continuat să ronțăie ghinda, chiar dacă noi o priveam curioși…” (Codrin)

„Am admirat crizanteme în zeci de culori. Toamna – pictoriță a dat fiecăreia ceva special.” (Teodora)

“Au fost interesanți și cactușii care aveau forme ciudate dar și flori delicate. “ (Marian)

Prof. înv. primar Slabu Nicoleta