joi, 21 noiembrie 2013

"Şcoala copiilor sănătoşi"

În cadrul „Săptămânii Educaţiei Permanente”, elevii claselor a IV-a A şi B de la Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Iaşi au desfăşurat activitatea „Şcoala copiilor sănătoşi”.
Doamna Doncean Lidia, asistenta medicală a şcolii le-a prezentat elevilor reguli de igienă, insistând asupra igienei cititului, scrisului, alimentaţiei. O atenţie deosebită s-a acordat regimului zilnic de activitate şi odihnă a şcolarului.
S-au explicat unele citate celebre despre sănătate, s-au completat rebusuri şi s-au prezentat curiozităţi pe aceeaşi temă.
Activitatea a avut un impact deosebit în rândul elevilor.

Înv. Câşlariu Eugenia
Înv. Bucovină Georgeta